30. Vergi Haftası Etkinlikleri Başladı

Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla, her yıl şubat ayının son haftası vergi haftası olarak kutlanmaktadır.

Elazığ Defterdarlığı olarak 25 şubat – 3 mart 2019 tarihleri arasında kutlanacak olan 30. vergi haftası çalışmalarına başladık.

30. Vergi Haftası kapsamında sabah erken saatlerde Valilik Hizmet binası önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmuş, çelenk sunma törenine Elazığ Defterdarı Av. Osman AKDEMİR, Birim Müdürleri ve Defterdarlık çalışanları katılmıştır.

Tören sonrasında, Vergi Haftası kapsamında ilk ziyaret, Defterdarımız Avukat Osman AKDEMİR, Harput Vergi Dairesi Müdürü Sinan GÜNGÖR, Hazar Vergi Dairesi Müdürü Hurşit AKIN, Gelir Müdür V. Sema ERSOY  ve Defterdarlık çalışanlarımız tarafından Sn. Vali Yardımcımız Uhut Emre KOYUNCU’ ya yapılmıştır.

Vergi Haftasında tüm yurtta olduğu gibi, ilimizde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda gerçekleştirilecek olan etkinliklerden bazıları şunlardır;

• Şehit Aileleri ve Gazilerimize ziyaret gerçekleştirilecektir.

• Elazığ genelinde, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler vergi dairelerinde oluşturulan heyetler tarafından işyerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacaktır.

• Üniversitelerde stantlar kurularak vergi bilinci, kayıt dışı ekonomi, istihdam, kariyer imkanları vb. konularda bilgilendirme yapılacaktır.

• Gelir ve Kurumlar Vergisi Rekortmenleri ziyaret edilerek, teşekkür belgesi takdim edilecektir.

• Oda ve Ymm ziyaretleri gerçekleştirilecektir.

• Okullar ziyaret edilerek vergi konusunda bilgilendirmeler yapılacaktır. Yapılan bu ziyaretlerde Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa,  Vergi Bilincini Geliştirme Eğitimleri yapılacaktır.

• Vergi Haftası için hazırlanan “Şifre SİZsiniz, Geleceğin Garantisi Vergilerinizdir” ve “Kahveyle Hatrın, Verginle Katkın Olsun”  sloganlarının yer aldığı genel afişler ile “Vergilerle Hayalleriniz Gerçek Olsun” sloganının yer aldığı öğrencilere yönelik olarak hazırlanan afişler Elazığ genelinde asılacaktır.

• 30. Vergi Haftası etkinlikleri ile birlikte, 2005 yılından itibaren düzenlenen vergi haftası etkinliklerimizin fotoğraflarına elazigdefterdarligi.gov.tr linkinden ulaşılabilecektir.