Etiket: maliye bakanlığı

Hazar Gölü Dinlenme Tesisleri Kamp Duyurusu (2019)

Elazığ-Diyarbakır karayolunun 35. kilometresi üzerinde Hazar Gölü kıyısında bulunan 20 konut ve 80 yatak kapasiteli Elazığ Defterdarlığı Hazar Gölü Eğitim ve Dinlenme Tesislerimiz; kıyı plaj temizliği, peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılarak, sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler için yeni yüzüyle Vatandaşlarımızın ve Defterdarlık Çalışanlarımızın kullanımına hazır duruma getirilmiştir.

Elazığ Defterdarlığı Hazar Gölü Eğitim ve Dinlenme Tesislerimizin kamp dönemleri için  başvurular başlamıştır.

Kamp görselleri, dönemleri ve ücret bilgileri aşağıdaki gibidir. Ayrıntılı bilgi, iletişim ve  kamp başvuru formu için TIKLAYINIZ

Vergiye Uyumlu Mükelleflere %5 Vergi İndirimi

Vergiye uyumlu gelir ve kurumlar vergisi mükelleflerine sağlanan %5 vergi indirimi uygulamasına ilişkin açıklamaların yer aldığı “Vergiye Uyumlu Mükelleflere %5 Vergi İndirimi” Broşürü hazırlanmıştır. 2018 Yılında elde edilen ticari, zirai ve mesleki kazançları nedeniyle 1-25 Mart 2019 beyan döneminde Yıllık Beyanname verecek mükelleflerimizden şartları taşıyanlar, %5 vergi indiriminden yararlanabileceklerdir.

Broşür için TIKLAYINIZ.

193 sayılı Gelir Vergisi Kanununun mükerrer 121 inci maddesi hükümlerine göre vergiye uyumlu mükelleflere tanınan vergi indirimi (%5) müessesesinden anılan maddede sayılan şartları taşıyan mükellefler yararlanabilmektedir.

Bu kapsamda, mükelleflerimizin beyannamelerini vermeden önce durumlarını sorgulayabilmeleri amacıyla hazırlanan sorgulama ekranı Gelir İdaresi Başkanlığımızın https://ivd.gib.gov.tr adresindeki İnteraktif Vergi Dairesinde yer alan “Sorgulamalar” sekmesi altında gelir vergisi mükellefleri için uygulamaya açılmıştır. Kurumlar vergisi mükellefleri için söz konusu sorgulama ekranı beyan dönemi başlamadan önce (1 Nisan) kullanıma açılacaktır.

İnteraktif Vergi Dairesine ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

Elazığ Defterdarlığı Logo Duyurusu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Hazine Müsteşarlığı ile Maliye Bakanlığı bünyesindeki bazı kurumlar, Hazine ve Maliye Bakanlığı adı altında birleştirilmiştir. Maliye Bakanlığının, Hazine ve Maliye Bakanlığı adını almasından dolayı;  Elazığ Defterdarlığı resmi web sayfamızda, sosyal medya hesaplarımızda, video-grafik tasarımlarımızda, düzenlediğimiz toplantı-seminerlerde, vergi haftası etkinliklerinde vb. platformlarda kullandığımız Elazığ Defterdarlığı logomuz güncellenmiştir.

 

Milli Emlak Müdürlüğü Duyuru

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Maliye Bakanlığına bağlı Milli Emlak Müdürlüklerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlanması nedeniyle, Defterdarlığımız bünyesindeki Milli Emlak Müdürlüğü,  24/12/2018 tarihinden itibaren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Binasında hizmet vermeye başlamıştır.

Bugüne kadar beraber çalıştığımız, mesai birlikteliği yaptığımız merkez ve ilçelerde görev yapan Milli Emlak Müdürlüğü Personellerimize teşekkür eder, yeni görev yerlerinde başarılar dileriz.

 

 

Vergi Daireleri 30 Kasım 2018 Cuma Günü Saat 21:00′ a Kadar Açık Bulundurulacaktır.

Bilindiği gibi, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 11. , 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 9. ve 7143 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksitinin ödeme süreleri 30 Kasım 2018 Cuma günü sona ermektedir.

Bu nedenle, vergi dairelerinde meydana gelmesi muhtemel sıkışıklığın önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 30 Kasım 2018 Cuma günü saat 21:00‘ a kadar tüm vergi daireleri açık bulundurulacaktır.

Diğer taraftan, mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla 30.11.2018 Cuma günü Başkanlığımız internet sitesi üzerinden aşağıdaki tabloda yer alan bankalara ait kartlar ile belirtilen süreye kadar ödeme yapılabilecektir.

 

Başkanlığımız İnternet Sitesi Üzerinden Son Ödeme Saatleri

 

AKBANK T.A.Ş  (*)22:00
DENİZBANK A.Ş. (*)23:40
FİNANSBANK A.Ş. (*)22:00
HSBC BANK A.Ş.22:00
T.C. ZİRAAT BANKASI A.Ş. (*)23:00
TÜRK EKONOMİ BANKASI A.Ş.22:00
TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. (*)23:40
TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. (*)22:00
TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. (*)22:00
TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O.23:40
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. (*)23:40
TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI A.Ş. (**)22:00
AKTİF YATIRIM BANKASI A.Ş. (**)22:00
ODEA BANK A.Ş. (**)22:00
KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş. (**)22:00

 

(*)   Banka Kartları (debit) ile de ödeme yapılabilmektedir.

(**) Yapılandırma dosyaları hariç diğer ödemeler.

Basın Bültenine ulaşmak için tıklayınız.

6736, 7020 ve 7143 Sayılı Yapılandırma Ödemeleri

Ödemelerinizi,

• İnteraktif Vergi Dairesi uygulamamızdan (IOS ve Android),

• Başkanlığımız resmi internet sayfasında (www.gib.gov.tr) yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümünden 02:00 – 22:00 saatleri arasında anlaşmalı bankaların banka kartı/kredi kartı, banka hesabından havale yöntemi  ve yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlar ile,

• Anlaşmalı banka şubelerinden ve PTT İşyerlerinden,

• Vergi dairelerinden

yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için, tarayıcıya “www.gib.gov.tr” adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için ödeme işlemlerinizi son günlere bırakmamanızı önemle hatırlatırız.

İnteraktif Vergi Dairesine Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ

Defterdarımıza Ziyaret

Elazığ Belediye Başkanı Sn. Mücahit YANILMAZ ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sn. Asilhan ARSLAN, Defterdarımız Sn. Avukat Osman AKDEMİR’i ziyaret etmişlerdir. Ziyarette görüş alışverişinde bulunulmuştur.

Hazar Gölü Dinlenme Tesisleri Kamp Duyurusu (2018)

Elazığ-Diyarbakır karayolunun 35. kilometresi üzerinde Hazar Gölü kıyısında bulunan 20 konut ve 80 yatak kapasiteli Elazığ Defterdarlığı Hazar Gölü Eğitim ve Dinlenme Tesislerimiz; kıyı plaj temizliği, peyzaj ve çevre düzenlemesi yapılarak, sosyal, kültürel ve sportif aktiviteler için yeni yüzüyle Vatandaşlarımızın ve Defterdarlık Çalışanlarımızın kullanımına hazır duruma getirilmiştir.

Elazığ Defterdarlığı Hazar Gölü Eğitim ve Dinlenme Tesislerimizin kamp dönemleri için  başvurular başlamıştır.

Kamp dönemleri ve ücret bilgileri aşağıdaki gibidir. Ayrıntılı bilgi, iletişim ve  kamp başvuru formu için TIKLAYINIZ

 

Mükellef Ziyaretlerimiz

Elazığ Defterdarlığı olarak, Vergi Haftasını sadece 1 haftaya değil, tüm yıla yaymak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu kapsamda, Harput Vergi Dairesi Müdürümüz Sinan GÜNGÖR ve Gelir Uzmanı arkadaşlarımız ile birlikte mükellef ziyaretleri gerçekleştirdik.