Defterdarımızın Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı Ziyareti

Defterdarımız Avukat Osman AKDEMİR, Belediye Başkanımız Mücahit YANILMAZ‘ı makamında ziyaret etmiş ve Elazığ Belediyesi’nin 2017 yılı vergi borçlarını düzenli bir şekilde ödemelerinden dolayı tebrik ve teşekkür ederek, plaket takdimi gerçekleştirmiştir.

 

Elazığ Defterdarlığı Olarak Vergi Tahsilatında İstenilen Başarıyı Yakaladık

Ziyarette bir konuşma yapan Defterdarımız Osman Akdemir: “Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2017 yılı vergi istatistiklerine göre tahakkuk eden verginin tahsil edilen vergiye oranında Elazığ İlimiz 81 il içerisinden 19. sırada yer almıştır. Yine, Türkiye’de toplanan vergi gelirleri içerisinde Elazığ İlimiz 81 il içerisinden 29. sırada yer almıştır. Vergi tahsilatında özverili çalışmalarından dolayı Defterdarlığımız Vergi Daireleri ile İlçe Malmüdürlüklerimizdeki gelir grubu çalışma arkadaşlarımıza; paydaşlarımız olan Meslek Oda Başkan ve Yöneticilerine ve Duyarlı Mükelleflerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 

“Elazığ Belediyesi’nin Başarıları Diğer Belediyelere Örnek Olacaktır”

Defterdarımız Akdemir, Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2017 yılı veri hesaplarına göre, 2017 yılı vergi incelemelerinde Elâzığ Belediyesi’nin 2017 yılına ilişkin herhangi bir vergi borcunun olmadığını belirtti.

Elazığ Belediyesi’nin ödemelerini düzenli olarak yapıldığının tespit edildiğini belirten Akdemir: “Elâzığ Belediyesi’ne, Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum. Bizim bugün ziyaretimizin gayesi belediyemiz ile olan güzel diyaloğumuzun ve bunun sonucunda mali yönden belediyemizin görevlerini sorumluluklarını haklarını yerine getirerek bizim işimizi de kolaylaştırmış olmasıdır. Elâzığ Belediyemizin bu başarısının devamını diliyorum. İnşallah bu başarıları diğer il belediyelerine de örnek teşkil edecektir ”dedi.

Elazığ Belediyesinin yanısıra; Palu, Kovancılar, Alacakaya, Ağın ve Karakoçan İlçelerimizin ve  Yurtbaşı, Erimli, Üçocak ve Sarıcan Beldelerimizin de 2017 yılı yılında vergi borcunun bulunmadığını belirten Defterdarımız Akdemir,  borcu bulunmayan İlçe ve Belde Belediye Başkanlarına teşekkürlerini sundu.


Başkan Yanılmaz: “El Ele Verip Şehrimizi Kalkındıracağız”

Elazığ’ın gelişmesi, büyümesi adına Defterdarlığın çok büyük bir görevinin olduğunu söyleyen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yaptığı açıklamada şunları ifade etti.
“Tahsilat ve tahakkuk oranları da Defterdarlığımızın ne kadar başarılı bir hizmet verdiğinin göstergesidir, biz birlikte bir gücüz. 
Bütün kurum ve kuruluşlarıyla Elazığ’ın büyümesi için el ele verip şehrimizi büyüteceğiz ve şehrimizi kalkındıracağız. Bu noktada defterdarlığın başarılı çalışmalarından dolayı defterdarımız Osman Akdemir’e çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Elazığ Belediyesi olarak bizler her zaman Elazığ’ın gelişmesi noktasında diğer kamu ve kuruluşlarıyla birlikte hareket ediyor, gücümüzü birleştiriyoruz. Elazığ’ın daha yaşanılabilir bir şehir haline gelmesi için çalışmalarımızı birlikte yürütüyoruz. Ben ziyaretlerinden dolayı Elâzığ Defterdarı Osman Akdemir’e teşekkür ediyorum.” 


Konuşmaların ardından Defterdarımız Avukat Osman Akdemir, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a bir plaket taktim ederek, çalışmalarında başarılar diledi.